Menu

Gamma plinten MDF

Houten vloeren hebben plinten nodig. De planken dienen een minimale afstand te hebben van 10mm. Dit geldt voor een kamer van zo’n 4 tot 5 meter breed. Indien de kamer breder is het verstandig de ruimte naar 15mm of meer te gebruiken.

Om de ruimte tussen de vloer en de wand af te dichten heeft u plinten nodig. Laat u hierover door ons adviseren.

Gamma plinten mdf en massief hout

Gamma plinten mdf en massief hout

Het gamma plinten mdf en massief zijn op al onze houten vloeren van toepassing. Zowel massief hout, lamelparket als laminaat kennen een plint afwerking. De keuze tussen een mdf plint of een massieve houten plint is puur een kwestie van smaak en/of kosten.

Mdf plinten zijn bij ons verkrijgbaar als:

  • mdf blok plinten
  • mdf kwart rond
  • mdf koloniaal

 

Veelzijdig en aanpasbaar in elke kleur

Veelzijdig en aanpasbaar in elke kleur

Binnen deze 3 groepen zijn 3 maten verkrijgbaar 5,8 cm, 8 cm en 12 cm hoog. De dikte van het gamma plinten mdf is 19mm. De mdf plinten hebben een standaard RAL kleur.

Deze is hetzelfde als alle radiatoren, een nette wit toon. Indien gewenst zijn de plinten in iedere kleur te schilderen. De mdf plinten zijn naast de houten vloeren ook zeer geschikt als plinten voor laminaat vloeren.

Massief houten plinten op maat voor elke vloer

Massief houten plinten op maat voor elke vloer

Naast het gamma plinten in mdf leveren wij uit eigen productie alle massief houten plinten in de gewenste houtsoort. Heeft u een tauari vloer dan maken wij daar tauari plinten bij. Voor eiken vloeren kunt u ook een massief eiken plint krijgen.

De afwerking van de massief houten plinten kan hetzelfde zijn als uw houten vloer. Kiest u een white wash houten vloer dan kunnen de plinten ook in dezelfde white wash geleverd worden.

Massief houten plinten in diverse maten en op maat gemaakt

Massief houten plinten in diverse maten en op maat gemaakt

Het gamma plinten in massief houten uitvoering kent de volgende basis maten:

  • Platte plint: 2,5 x 0,8mm en aan 1 zijde afgerond.
  • Staande plint normaal: 5 cm hoog en 19mm dik.
  • Staande plint hoog: in de uitvoering 7cm en 10cm.

Naast dit gamma is er de mogelijkheid om plinten op uw specifieke maat te leveren.

Gamma plinten mdf en kabels

Gamma plinten mdf en kabels

Als de vloer wordt afgewerkt met plinten dan komt vaak de vraag, kunnen er ook kabels achter de plint of langs de vloer worden geplaatst. Het antwoord is ja!

Bij lamelparket en massief houten vloeren is er de optie om de lang zijden rond 45 graden af te zagen. De sparing die daardoor wordt verkregen maakt het mogelijk kabels langs de vloer te leggen. Plinten hoeven dan geen sparing te hebben.

Praktische kabelsparing in MDF plinten voor een nette afwerking

Praktische kabelsparing in MDF plinten voor een nette afwerking

Het gamma plinten mdf is standaard uitgerust met een sparing voor kabels. Een sparing is gemaakt aan de onderzijde van de plint om kabels door te voeren. Dit is mogelijk bij mdf plinten.

Bij massief hout is deze sparing niet gewenst omdat dit de plint minder stabiel maakt tegen stoten. U kunt zich voorstellen dat dunner hout makkelijker kan inscheuren door een flinke stoot.

Slimme oplossingen voor kabelbeheer met plinten

Slimme oplossingen voor kabelbeheer met plinten

De massieve platte plint dekt de ruimte tussen wand en vloer af en kan verder van de wand geplaatst worden om meer kabels te verbergen. Bij staande plinten kunnen sparingen of meerdere uitsparingen worden ingezaagd voor kabels.

Nadat de opties voor kabelbeheer zijn besproken, wordt bepaald hoe de plinten het beste geïnstalleerd kunnen worden.

 

 

 

 

Gamma plinten mdf en massief en installatie.

Gamma plinten mdf en massief en installatie.

MDF plinten kunnen aan de wand worden gelijmd, maar tijdens het drogen kan de plint iets loskomen, wat de afwerking minder mooi maakt. Als alternatief kan de plint met een tacker worden bevestigd, mits de wand geschikt is, zoals bij houten wanden.

Bij betonwanden is lijmen of schroeven vaak de enige optie. Kleine gaatjes van tackers of schroeven kunnen eenvoudig worden opgevuld en geschuurd voor een nette afwerking, vooral bij geschilderde plinten.

Eenvoudige bevestiging en afwerking van plinten

Eenvoudige bevestiging en afwerking van plinten

Voor staande plinten in massief hout geldt hetzelfde; platte plinten zijn echter makkelijker te bevestigen en kunnen met een tacker direct op de houten vloer worden vastgezet. Bij laminaatvloeren is het gebruik van tape een handige optie.

Na plaatsing is het aan te raden de plinten af te kitten voor een nette afwerking, wat eenvoudig zelf te doen is met kit van de bouwmarkt. Daarnaast zijn T- of L-profielen voor hoogteverschillen of deurmatten ook verkrijgbaar in verschillende kleuren bij bouwmarkten.

Bevestiging en afwerking van massieve en platte plinten

Bevestiging en afwerking van massieve en platte plinten

In sommige gevallen, zoals bij jaren ’30 woningen met hoge plinten, kunnen oude plinten niet eenvoudig worden verwijderd zonder de muren te beschadigen. In zulke situaties kan de nieuwe houten vloer worden afgewerkt met een tracker en een platte plint langs de bestaande plint.

Dit zorgt voor voldoende ruimte tussen de vloer en de wand zonder de oude plinten te verwijderen. Op de foto ziet u een voorbeeld van deze oplossing.

Onze locaties

Stel uw vraag

Heeft u nog vragen, bent u benieuwd naar de juiste houten vloer voor uw woning of wilt u een afspraak met ons maken? Neem dan geheel vrijblijvend contact met ons op.

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.